Przewodnik po trasie wypray żeglarskiej Kiwi 360

Etap III Portugalia (Lizbona, Madera) - Hiszpania (Kanary) 800 mil 10 dni Funchal ( Madera) , Wyspy Kanaryjskie.

pkiwi20 pkiwi21
Lizbona, Madera

Madera piękna, górzysta wyspa, większości rezerwat pełen drzew wawrzynowych. Wyspa słynie z przemysłu winiarskiego, a jednym z ciekawszych obiektów na wyspie jest sieć lewad służących do transportowania wody deszczowej z północy na południe wyspy. Ten przykład XVI - wiecznej inżynierii liczy sobie dziś ok. 2500 km i stanowi niezwykłą atrakcję dla wszystkich, którzy wędrując wzdłuż nich chcą podziwiać piękno wyspy. Madera to miejsce urodzenia Christiano Ronaldo. Fuchal stolica Madery nazywana przez żeglarzy “małą Lizboną”. Miasto oferuje szereg atrakcji - zabytkowych budynków, fortec, twierdz i muzeów, ściśle związanych z historią i bogactwem naturalnym wyspy. Spacerując pięknymi, biało-szarymi, mozaikowymi chodnikami warto dotrzeć do miejscowego targu. Wspomnienie jego barw i smacznych owoców umili dalszą żeglugę.

pkiwi22 pkiwi23
Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to 7 zamieszkałych pełnych światła wysp wiecznej wiosny. Od XVII wieku, ze względu na wyjątkowe warunki klimatyczne, ludzie przybywają tu odbudowywać swe siły witalne. Wśród wulkanicznych pejzaży, połaci gęsto  porośniętych sosną kanaryjską – gatunkiem występującym tylko na Kanarach, na plażach ze złotym lub czarnym piaskiem w malowniczych zatoczkach doładujemy baterie, by stawiać czoła wielkiemu Atlantykowi. Wizyta na Teneryfie, u stóp dumnego wulkanicznego szczytu El Teide, zaskoczy panującą tu różnorodnością krajobrazu i wieloma plantacjami bananów. Gran Canaria zaoferuje potrzebującym „cywilizacji“ mnogość rozrywek. La Palma to jeden z kanaryjskich rezerwatów biosfery z roślinnościa pamiętającą czasy dinozaurów. La Gomera, prawdopodobnie miejsce ostatniego przystanku Krzysztofa Kolumba przed atlanycką wyprawą, zwieńczoną odkryciem Ameryki, pokaże m.in. jak w jałowym, wulkanicznym otoczeniu miejscowi rolnicy, w zaszytych między skałami osadach radzą sobie z uprawami.

pkiwi24 pkiwi25
Lanzarote

Lanzarote ze swym nieskazitelnym środowiskiem naturalnym i kwiatami porastającymi okolice krateru, stała się miejscem scen z fimów „Planeta Małp“ czy „Gwiezdne Wojny“ Fuertaventura to najstarsza kanaryjska wyspa, „mekka“ miłośników plażowania i sportów wodnych z żaglem. Znajdująca się na wyspie Montaña Tindaya, czyli Święta Góra, według miejscowych opowieści ma magiczne właściwości. Warto ją zdobyć i zobaczyć tejemnicze ryciny wykonane przez rdzennych mieszkanców wyspy. Wreszcie wyjątkowa El Hierro z urwiskami o wysokości 1000m, bohaterka wielu tubylczych legend o świętych drzewach i tajemniczych miejscach. Przez wiele lat była najbardziej znanym Europejczykom lądem wysuniętym na zachód, ktory stanowił punkt odniesienia do wyznaczania współrzędnych i wykreślania map.

Koniec Etapu III

 
Prawdziwa Przygoda by Marek and Jacek
Design by : Place your Website.