Maciek2 Maciej Adamczak jest kapitanem jachtowym z 33 letnim stażem pływania
po oceanach i morzach całego świata

 

Wyprawa żeglarska do Nowej Zelandii – Kiwi 360

Ahoj!

MapaRealizujemy projekt "Kiwi360 - wyprawa żeglarska do Nowej Zelandii". Jest to jeden z największych polskich projektów żeglarskich, którego uczestnikami są nie pojedynczy żeglarze lub małe załogi, ale wszyscy, którzy są zainteresowani wyprawą i będą aktywnie pomagać w jego realizacji.

Każdy z zainteresowanych może wziąć w nim udział, pod warunkiem, że zaangażuje się w prace organizacyjne i będzie wiernie nam towarzyszył przynajmniej do końca Wyprawy. Wszystkie cele  projektu Kiwi360 opisane są w osobnym dokumencie, dostępnych w plikach grupy „Wyprawa jachtem do Nowej Zelandii” na Facebooku.

mordkiJesteśmy olbrzymią grupą zapalonych żeglarzy, w życiu prywatnych przyjaciół, spotykamy się na Facebooku, Twitterze i Golden Line. Obecnie skupieni jesteśmy głównie na Facebook, w grupie „Wyprawa jachtem do Nowej Zelandii”, znajdującej się pod adresem internetowym: https://www.facebook.com/groups/NowaZelandia/.

Wobec olbrzymiego zainteresowania projektem przystępujemy w pierwszych dniach stycznia 2015 do utworzenia stowarzyszenia – klubu, którego głównym celem będzie organizacja dużych wypraw żeglarskich.

ButtonWspiera nas olbrzymia rzesza żeglarzy, a w naszym gronie znajdziesz wielu kapitanów jachtowych z ogromnym doświadczeniem i specjalistów w różnych dziedzinach przydatnych dla naszego przedsięwzięcia. Polonia w Nowej Zelandii, Australii, Afryce Południowej, na Karaibach i Kanarach już ustami swoich przedstawicieli zadeklarowała szeroką pomoc dla wyprawy i wsparcie projektu. Kilku armatorów zaoferowało swoje jachty do naszej dyspozycji . Chcemy wybrać najlepszą, spełniającą wszystkie nasze wymagania.
Mamy rosnące wsparcie mediów – radia, telewizji i prasy. Odzywają się pierwsi, bardzo poważni sponsorzy.

553269 2876422646693 2048532212 nAutorem tego projektu jest Maciej Adamczak. Jest kapitanem jachtowym z 33 letnim stażem pływania po oceanach i morzach całego świata (www.yachtmaster.com.pl) . Kiwi ma być realizacją kolejną wyprawy żeglarskiej, tym razem dookoła świata przez Nową Zelandię, o czym marzył przez całe życie.
Nie chce sukcesów przypisywać sobie, jak to często bywa w świecie żeglarskim. Chce, by wszyscy aktywni uczestnicy przedsięwzięcia mieli satysfakcję z osiągnięcia celu. Chce, by wszyscy zainteresowani wzięli udział w etapach wielomiesięcznej wyprawie opierającej się głównie na funduszach zgromadzonych z zewnątrz, przy tylko nieodzownym wkładzie własnym.

Mamy przed sobą niezwykle malowniczą trasę, której celem jest także zwiedzenie jak największej ilości miejsc na kuli ziemskiej, przed i po osiągnięciu celu, jakim jest Nowa Zelandia, przepiękne, jakże odległe państwo, mekka wielu żeglarzy.

Nowa ZelandiaPonad 2500 osób jest zainteresowanych wyprawą, aktywnie lub biernie. W gronie są znani żeglarze i zwykli miłośnicy podróży i żeglowania. Ideą finansową wyprawy jest minimalizacja kosztów przez zdobywanie sponsorów, podpieranie się serwisami typu start up. I inicjatywy żeglarskie ( rejsy, szkolenia, imprezy) przynoszące efekt finansowy.
Celem geograficznym wyprawy jest Nowa Zelandia. Na trasie tego wieloetapowego rejsu są : Morze Północne, Biskaje, Półwysep Pirenejski, Kanary, Cabo Verde, Karaiby, W-y Perłowe, Galapagos, Markizy, Polinezję, Fiji, Australia, Papua-Nowa Gwinea, Timor, Wyspy Kokosowe, Wyspa Bożego Narodzenia, Mauritius, Madagaskar, Afryka Południowa, Wyspa Św. Heleny, Senegal, Gambia, Maroko, Zachodnia Europa. Szczegółowa trasa wyprawy opisana jest w osobnym dokumencie.

Nordsee4 Biskaya 1 Iberian 2 kanaria 5
Morze Północne Biskaje Półwysep Pirenejski Kanary
cape-verde-06 Karaiby1 wy-perlowe Galapagos2
Cabo Verde Karaiby Wyspy Perłowe Galapagos
Markizy-male1 Tuamotu beautiful-beach 977 1024x768 darwin 1
Markizy Polinezja Fiji Australia
Papua11 Timor-2 Kokosowe2 bozenarodzenie 1
Papua-Nowa Gwinea Timor Wyspy Kokosowe Wyspa Bożego Narodzenia
Mauritius2 madagaskar5 Kapsztad St.Helena
Mauritius Madagaskar Afryka Południowa Wyspa Św. Heleny
Senegal gambia 2 Rabat-Marokko-768x1024 amsterdam 1
Senegal Gambia Maroko Zachodnia Europa

1016317 4878325093003 5914598198124843207 nNaszym pierwszym i znaczącym sukcesem był udział w konkursie Lenovo (http://www.zrobtozlenovo.pl/), w którym w przebojowy sposób, w ciągu 2 tygodni, weszliśmy na drugie miejsce, co zakwalifikowało Macieja Adamczaka, inicjatora projektu do finałowej dziewiątki. 25 listopada w Warszawie miał miejsce Finał Konkursu w którym pokazaliśmy, jakim olbrzymim potencjałem dysponują żeglarze przy dochodzeniu do celu.

Staramy się o patronat Ambasady Nowej Zelandii. Już miały miejsce rozmowy wstępne. Równocześnie szykujemy prezentację dla potrzeb crowdfundingu w serwisach Polak Potrafi i Ideowi, do których przystąpimy na początku stycznia. Cały czas ściśle współpracujemy z Radio Katowice oraz udzielamy wywiadów w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Nasz projekt jest skierowany do WSZYSTKICH, którzy kochają podróże, wiatr, słońce, oceany i wolność. Jacht oceaniczny już czeka, w razie potrzeby wybierzemy większy ( nawet żaglowiec) lub utworzymy flotyllę!

Pozdrawiam serdecznie,
Maciej Adamczak
www.yachtmaster.com.pl


Zdjęcia przedstawiające krajobrazy pochodzą z różnych, oficjalnie dostępnych żródeł internetowych.

 
Prawdziwa Przygoda by Marek and Jacek
Design by : Place your Website.